Smog zabija!
Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.
Zabezpieczeniem przed jakimikolwiek infekcjami jest wysoka odporność organizmu. Nie inaczej jest w przypadku grypy jelitowej. Grypa jelitowa to określenie z punktu widzenia medycznego nieprawidłowe.
Objawy biegunkowe wywołane infekcją wirusową powodowane są najczęściej przez rotawirusy, adenowirusy i norowirusy. Objawy chorobowe to przede wszystkim uczucie bólu w obrębie całej jamy brzusznej z biegunką, a czasami także wymiotami. Towarzyszy temu podwyższona temperatura i dreszcze. Dolegliwości trwają z reguły nie dłużej niż tydzień.
W trakcie „grypy jelitowej” zwanej też, równie nieprawidłowo, „grypą żołądkową” można stosować preparaty ziołowe. W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza zalecamy wtedy napary z mieszanki ziół o działaniu przeciwzapalnym i gojącym, takich jak kwiat rumianku oraz liść babki lancetowatej, a także surowców rozkurczowych, wiatropędnych i przeciwwirusowych: owoców kminku, kopru, anyżu i nasion czarnuszki.
Mieszanką tą jest Bobonisan i można stosować ją 3 razy dziennie w postaci naparu z 1 saszetki. Ilość przyjmowanych płynów ma duże znaczenie, gdyż łatwo może dojść do odwodnienia. Tyczy się to zwłaszcza osób starszych i dzieci. Jako, że jest to choroba, która zaburza stan flory jelitowej, należy szczególnie o nią zadbać.
Dlatego w czasie choroby można wzbogacić dietę w bakterie probiotyczne, najlepiej stosując Bactibon complex 2 x dz.1 kaps. Po przejściu ostrego stanu można także przyjmować Regulobon przez ok. 2 tygodnie (2 razy dziennie 1 łyżeczkę), w skład którego wchodzą bakterie probiotyczne i błonnik pobudzający wzrost tych bakterii.
Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.
Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź