Smog zabija!
Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.
Podczas kolejnego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Polskiego Zielarstwa, 14.05.2019 r. przedstawione zostały przez Panią dr Palomę Cuchi, dyrektor biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Polsce, poglądy tejże instytucji w kwestii włączenia procedur medycyny naturalnej do tzw. medycyny „konwencjonalnej”. WHO stoi na stanowisku, iż połączenie obu metod terapii jest warunkiem dobrze prosperującej służby zdrowia. Leży ono zarówno w interesie pacjenta, jak i systemu opieki zdrowotnej.
Badania wskazują, że lekarze podstawowej opieki zdrowotnej posiadający szkolenie z zakresu medycyny tradycyjnej/naturalnej generują niższe koszty opieki zdrowotnej. Ich pacjenci rzadziej trafiają do szpitali, mają niższy wskaźnik śmiertelności oraz mniej wydają na leki na receptę. Dane te nasuwają wnioski, iż pilną potrzebą dla prawidłowego funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej, jest szkolenie, zwłaszcza studentów medycyny, w dziedzinie naturalnych sposobów leczenia (zwłaszcza fitoterapii) oraz umożliwienie w najszczerszym możliwym stopniu dostępu do wiedzy z zakresu fitoterapii lekarzom już praktykującym. Dyrekcja WHO zadeklarowała pomoc w przeprowadzeniu zmian w prawie, które doprowadziłyby do zintegrowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce, czyli połączenia medycyny „konwencjonalnej” z naturalnymi metodami leczniczymi. Pani Dyrektor Cuchi opisała systemy opieki zdrowotnej w różnych krajach świata, gdzie do integracji medycyny naturalnej i konwencjonalnej już doszło, np. w Szwajcarii naturalne metody terapeutyczne są refundowane przez państwo.
Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.
Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź