Smog zabija!
Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.
O tym, że błonnik przyczynia się do leczenia zaparć wiemy od kilkudziesięciu lat. Ale o tym że może radykalnie poprawić rokowania w leczeniu otyłości dowiedzieliśmy się niedawno. Nie chodzi tylko o to, że błonnik zwiększa objętość masy pokarmowej, a przez to sprawia, że spożywamy mniej jedzenia. Chodzi przede wszystkim o to, że błonnik jest pokarmem dla bakterii w naszych jelitach, których obecność warunkuje redukcję masy ciała. Dlatego też stosowanie błonnika w przypadku zaprać jest nieco odmienne, niż w przypadku leczenia nadwagi i otyłości. W tym pierwszym przypadku stosujemy zazwyczaj duże dawki przyjmowane jednorazowo. W naszym Centrum używamy do tego preparatu Regulobon, w skład którego wchodzą łupina nasienna babki jajowatej, błonnik z nasion owsa inulina z cykorii, mikrokapsułkowane kultury bakterii probiotycznych. W drugim przypadku, czyli przy nadwadze i otyłości, sugerujemy również Regulobon, ale jedną łyżeczkę 2-3 x dziennie, bądź to rozpuszczoną w wodzie lub innym napoju lub też dodaną do dowolnej potrawy. Błonnik ma też udowodnione działanie w innych kierunkach, niż zaparcia i otyłość. Istnieją dowody naukowe na to, że dieta bogata w błonnik zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2, miażdżycy, kamicy pęcherzyka żółciowego. Błonnik jest niezwykle istotnym elementem profilaktycznym w przypadku chorób jelita grubego, takich jak: nowotwory, uchyłkowatość, guzki krwawnicze bądź też szczelina odbytu. Jest także ważnym elementem leczenia zespołu jelita drażliwego, w tym przypadku stosujemy w naszym Centrum Regulobon łącznie z kroplami Gastrobonisol, a czasami z naparem z mieszanki ziołowej Bobonisan. Błonnik może także przedłużyć nasze życie. Badanie populacji prawie 400 tys. osób dowiodło, że osoby spożywające duże ilości błonnika były o 22% mniej narażone na śmierć z powodu chorób układu krążenia, chorób infekcyjnych i nowotworów. Jednym z prawdopodobnych powodów tak fenomenalnych rezultatów jest to, że błonnik wzmacnia naszą odporność poprzez „dokarmianie” bakterii probiotycznych. Ponadto w jelicie grubym błonnik ulega rozkładowi przez bytujące tam bakterie, a w wyniku tego rozkładu powstaje niezwykle prozdrowotna substancja: kwas masłowy, który jest środkiem odżywczym dla nabłonka jelitowego. Sprawia on, m.in. to, że jest ono mniej przepuszczalne i znajduje zastosowanie w leczeniu cieknącego jelita.
Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.
Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź