Smog zabija!
Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.
Bruksizm, czyli zgrzytanie zębami, dotyczy nawet 31 % populacji. Jednak wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ występuje on głównie w czasie snu. Domownicy mogą jednak zauważyć ten problem, ponieważ zgrzytanie jest zwykle słyszalne. Według najnowszych danych Medicover Stomatologia, liczba pacjentów wymagających fizjoterapii narządu żucia z powodu rozpoznanego bruksizmu wzrosła o 79 % w 2022 r. w porównaniu z 2021 r. Problem ten dotyczy głównie osób żyjących w stresie, a także cierpiących na zaburzenia lękowe i depresję.
Bruksizm jest związany głównie ze stresem i napięciem emocjonalnym, ale może być również spowodowany nieprawidłowym zgryzem, nieprawidłową pozycją szczęki do żuchwy oraz złym ustawieniem wypełnień, mostów i protez dentystycznych. Objawami tego zaburzenia mogą być ból głowy, szczęki lub szyi, nadwrażliwość zębów, starcie szkliwa, a także zaburzenia snu. W niektórych przypadkach może prowadzić do poważniejszych problemów, takich jak złamania zębów, uszkodzenie stawów skroniowo-żuchwowych i pogłębienie wad zgryzu.
Leczenie bruksizmu polega głównie na eliminacji napięcia mięśni żucia poprzez fizjoterapię, stosowanie szyn relaksacyjnych oraz farmakoterapię.
Z myślą o osobach, które borykają się ze schorzeniami o podłożu emocjonalnym, opracowaliśmy w Centrum Ziołolecznictwa preparat Stresobon który jest kompozycją 3 wiodących ekstraktów roślinnych o właściwościach adaptogennych: korzenia słynnej Ashwagandhy (Witanii ospałej), korzenia tarczycy bajkalskiej i korzenia żeń-szenia. Ashwagandha polecana jest szczególnie w okresach wzmożonego napięcia psychicznego, przy stresie i niepokoju. Sprzyja fizycznej i psychicznej wydolności w przypadku osłabienia, wyczerpania, zmęczenia i spadku koncentracji. Wspomaga równowagę emocjonalną oraz odzyskiwanie sił po stresujących wydarzeniach. Żeń-szeń poprawia odporność organizmu, dodaje energii i witalności. Jest pomocny w przypadku zmęczenia, stresu i rekonwalescencji. Podnosi wytrzymałość fizyczną i psychiczną, wspomaga koncentrację i koordynację. Tarczyca bajkalska wykazuje ponadto korzystny wpływ na funkcje stawów, ścięgien oraz mięśni, co ma znaczenie dla osób uprawiających sport. Należy zaznaczyć, że przyczyną zgrzytania zębami, zwłaszcza u dzieci w nocy może być również zakażenie pasożytami jelitowymi, wtedy znakomicie sprawdza się Vernikabon complex.
Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.
Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź