Wrzesień 2014
W ramach wyposażania katolickiej szkoły w kameruńskim Nkoum dzięki naszym funduszom udało się dokonać renowacji stołówki i kuchni polowej oraz zabezpieczyć studnie. Dzięki tym działaniom ponad 200 dzieci może jeść i bawić się w godnych warunkach a dorośli mogą bezpiecznie korzystać ze studni głębinowej, bez obaw o zdrowie dzieci.
Czerwiec 2014
W dniach 19–21 czerwca odbyliśmy trzecią naszą misję z darami dla szpitala pediatrycznego w ukraińskim mieście Ivano-Frankovsk. Dary zostały zebrane przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Żywcu. Za pieniądze zebrane w czasie szkolnej akcji na miejscu zakupiliśmy strzykawki jednorazowe, antybiotyki oraz leki przeciwbólowe dla dzieci. Dary przekazaliśmy Panu Orestowi Bezzubiakowi z Europejskiego Klubu Stanisławowa, który w poniedziałek przekaże je do szpitala. Do tej akcji przyłączyła się również firma Bonimed , która ponownie podarowała zestawy leków dla starszych mieszkańców Ivano-Frankovska.
Marzec 2014
W marcu nasze działania pomocowe skupiły się wokół pomocy humanitarnej dla ludności ukraińskiej. Fundacja Pomocy Dzieciom zorganizowała zbiórkę darów, która zakończyła się dużym sukcesem. Organizatorzy tej szlachetnej akcji przekazali dary osobiście ukraińskiej fundacji charytatywnej.
Luty 2014
7 lutego odbyła się uroczystość poświęcenia i oddania domu dla nauczycieli misji Nkol-Avolo w Kamerunie. Jest nam niezwykle miło, gdyż siostry prowadzące tą misję zamówiły Mszę Św. w naszej intencji i podziękowały za ofiary, które pozwoliły sfinansować ten ważny projekt.
Styczeń 2014
20 listopada w Sali Sesyjnej Wyższej Izby Parlamentu Węgierskiego w Budapeszcie zorganizowana została konferencja pt. „ Z otwartymi oczyma – Ochrona praw dzieci i młodzieży w krajach Grupy Wyszehradzkiej V4. Konferencja z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Praw Dziecka zorganizowana została przez Europejską Organizację Regionalną. Podczas spotkania w Budapeszcie przyznana została Nagroda Srebrnej Lilii dla Fundacji Pomocy Dzieciom w Żywcu za zasługi w zakresie ochrony praw dzieci i młodzieży, zwłaszcza praw dzieci upośledzonych umysłowo, niepełnosprawnych ruchowo, autystycznych, dzieci z zespołami genetycznymi i wadami wrodzonymi. Nagroda przyznana została za działania rehabilitacyjne, terapeutyczne, edukacyjne i rekreacyjne na rzecz prawidłowego rozwoju dzieci.
Nagroda została wręczona przez Katalin Makray Schmitt – małżonkę byłego Prezydenta Republiki Węgierskiej Pala Schmitta, Pierwszą Damę Republiki Węgierskiej w latach 2010–2012 oraz przez Ilonę Ekes – posłankę Parlamentu Węgierskiego, członka Zgromadzenia Narodowego, Przewodniczącą Europejskiej Organizacji Regionalnej ERGO, członka Komitetu ds. Ochrony Praw Człowieka, Mniejszości, Spraw Społecznych i Wyznaniowych od 19 października 2006 roku. Konferencja w Budapeszcie sfinansowana została ze środków Funduszu Wyszehradzkiego oraz Węgierskiej Fundacji Na Rzecz Obywateli.