Pasożyty jelitowe to nie tylko owsiki

Przyjęło się, iż za pasożyty jelitowe uważa się głównie owsiki. Jest to częściowo prawda, bo tym właśnie obleńcem zakażają się najczęściej nasze dzieci w przedszkolach. Jednakże lato sprzyja zakażeniom także innymi bytującymi w jelitach mikroorganizmami. W ciepłym środowisku rozwijają się m.in. pierwotniaki, takie jak: Giardia lambia zwana często lambiąjelitową, cyclosporacayetanensis, entamoebahistolytica, cryptosporidum a także blastocistishominis.

Zakażenie tymi pasożytami objawia się najczęściej biegunką, bólami brzucha, czasami gorączką. Jak sobie radzić z tymi objawami i jak im zapobiegać? Możemy wykorzystać do tego syrop Vernikaboncomplex, ale także Alerbon, który zawiera wysokiej jakości olej z nasion czarnuszki siewnej. Czarnuszka jest remedium na wiele pasożytów, jak również bakterii chorobotwórczych bytujących w naszych jelitach.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »