Uwaga na kremy z filtrem!

Amerykańska Agencja do spraw żywności i leków (FDA) poinformowała, że składniki kremów przeciwsłonecznych wchłaniają się do organizmu i mogą wywoływać efekty toksyczne. Czy istnieje jakaś alternatywa dla ich stosowania? Okazuje się, że substancje o działaniu antyoksydacyjnym mogą zmniejszyć uszkodzenia wywoływane przez promienie słoneczne w naszym organizmie. W badaniach przeprowadzonych na myszach dowiedziono, że myszy pojone naparem z zielonej herbaty mają o 40% mniejsze uszkodzenia skóry narażonej na promieniowanie UV niż te pojone wodą.

W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza zalecamy u osób, które spragnione są kąpieli słonecznych zażywanie bomby antyoksydacyjnej, jak nazywamy preparat Vitalbon. Wchodzi on w skład Telomer System Bell Visage obok dwóch kremów na dzień i na noc. Zawarty w kremach ekstrakt z tarczycy bajkalskiej również chroni przed promieniami słonecznymi. Nie jest on co prawda tak skutecznym filtrem UV, jak kremy przeciwsłoneczne, ale jest w pełni bezpieczny.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »