Jak wolniej się starzeć

Szybkość starzenia się zależy w dużej mierze od stylu życia. Ale to żadna nowość. Nie od dziś wiadomo, że jeśli ktoś zdrowo się odżywia, wysypia, unika palenia, a w jego życiu ważna rolę odgrywa aktywność fizyczna, będzie żył dłużej. Na styl życia wpływa także stan emocji. Taki wniosek płynie z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Stanowego w Ohio, którzy zauważyli, że ludzie religijni żyją dłużej nawet o 4 lata. Tłumaczone jest to tym, że są to zazwyczaj osoby unikające niezdrowych nawyków, jak alkohol i narkotyki. Ludzie Ci także oddają się modlitwie, która jest rodzajem medytacji i pozwala redukować poziom stresu. Z badań, które przeprowadzono wynika także, że dłużej żyją posiadacze zwierząt oraz osoby pozostające w związku małżeńskim. Na długość życia wpływ mają oczywiście również surowce zielarskie.

Jednym z nich jest resweratrol, który znajduje się w skórkach czerwonych winogron, a co za tym idzie, w czerwonym winie. Jak wykazały badania na modelach zwierzęcych, resweratrol jest w stanie przedłużyć życie nawet o 40%.

Drugą substancją, która przedłuża życie jest ekstrakt z tarczycy bajkalskiej. Aktywuje on telomerazę, która wpływa na odnowę komórkową. Organizm pod wpływem tarczycy bajkalskiej niejako „młodnieje”, co widoczne jest szczególnie u pacjentek stosujących kremy z tą substancją.

W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza, aby opóźnić proces starzenia organizmu zalecamy produkt Resveratrol – esencja wina w kroplach oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała z linii Telomer System Bell Visage, zawierające ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej: krem na dzień, krem na noc, krem pod oczy, balsam do ciała, serum do szyi i dekoltu, krem do pielęgnacji dłoni. Efekty działania kremu na dzień i kremu na noc wzmocniono preparatem z bajkaliną w kapsułkach (do stosowania doustnego), który dodawany jest do zestawu dwóch kremów.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »