Koenzym Q10 – paliwo dla serca

Koenzym Q10 (Co Q10) to naturalna substancja wytwarzana przez ludzki organizm, pełniąca funkcję podobną do witaminy, chociaż nie jest klasyfikowana jako witamina w ścisłym sensie. Po 30. roku życia jej produkcja w organizmie zaczyna maleć, dlatego zaleca się jej suplementację dla utrzymania zdrowia, szczególnie dla osób odczuwających zmęczenie i znużenie. Brak Q10 może być przyczyną przewlekłego zmęczenia, ponieważ uczestniczy on w procesach energetycznych organizmu. Dodatkowo, substancja ta jest silnym antyoksydantem, który neutralizuje wolne rodniki i zwiększa aktywność witaminy E.

Osobom z chorobami serca szczególnie zaleca się suplementację Co Q10, ponieważ badania wykazały, że może ona zmniejszyć nasilenie niewydolności serca oraz potrzebę stosowania leków nasercowych. Suplementacja jest również wskazana dla osób stosujących statyny w celu obniżenia poziomu cholesterolu. Paradoksalnie, stosowanie statyn może obniżyć poziom koenzymu Q10, co może osłabić funkcję mięśnia sercowego. Dlatego uważa się, że suplementacja Co Q10 jest niezbędna dla osób przyjmujących statyny. Zgodnie z zaleceniami eksperta ds. Koenzymu Q10, w naszym Centrum Ziołolecznictwa zaleca się suplementację diety Koenzymem Q10 Ojca Grzegorza w przypadku chorób serca, cukrzycy, zespołu przewlekłego zmęczenia oraz u osób prowadzących intensywny tryb życia sportowego.

W przypadku chorób układu krążenia oczywiście należy pamiętać o preparatach stricte ziołowych.
W naszym Centrum zalecamy pacjentom z chorobami serca standardowo lek roślinny w płynie
Cardiobonisoloraz Resveratrol – esencja wina w kroplach. Czasami stosujemy także Cardiobon
w kapsułkach oraz mieszankę ziołową do zaparzania Cardiobonisan.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »