Chrońmy oczy przed komputerem

W czasie pandemii zmieniło się bardzo wiele. Jednym elementem, który zostanie z nami na dłużej jest zmiana trybu pracy ze stacjonarnej na zdalną. Oczywiście ma to swoje plusy, ale nie zapominajmy również, że minusy. Jednym z nich jest na pewno zwiększenie czasu przed ekranem komputera. Większość z nas wiele godzin w ciągu dnia, zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym, poświęca na wpatrywanie się w ekran komputera. Oczy nie są przygotowane na tak dużą dawkę promieniowania tych urządzeń, a także na tak długi wysiłek oczu związany z ciągłym skupianiem wzroku na małej powierzchni ekranu. Jak chronić je przed szkodliwym oddziaływaniem? Jednym z elementów profilaktyki rozwoju wad wzroku jest wówczas stosowanie okularów korekcyjnych ze szkłami antyrefleksyjnymi. Należy również dbać o odpowiednie nawilżenie rogówki oka.

Odpowiednia suplementacja diety może znacząco poprawić jakość i komfort widzenia. W przypadkach takich jak te, Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza zaleca stosowanie preparatu Oculobon, który zawiera ekstrakt z owoców borówki czarnej oraz ekstrakt z kwiatu aksamitki, bogate w naturalną luteinę i zeaksantynę. Chociaż istnieje wiele innych produktów na rynku zawierających te substancje, jesteśmy przekonani o jakości farmaceutycznej ekstraktów i składników mineralnych zawartych w Oculobonie, które są regularnie monitorowane przez Laboratorium Kontroli Jakości.

Wysoka jakość produktu jest niezbędna, ponieważ Oculobon jest wykorzystywany do suplementacji diety w przypadku chorób, które mogą prowadzić do uszkodzenia siatkówki oka, takich jak cukrzyca czy nadciśnienie. Jest także stosowany w przypadku zwyrodnienia siatkówki związanego z wiekiem, czyli AMD. Ostatnie badania naukowe sugerują, że ekstrakt z owoców borówki czarnej ma korzystny wpływ na funkcjonowanie mózgu, szczególnie u osób starszych. Zarówno borówka czarna, jak i luteina oraz zeaksantyna, posiadają właściwości antyoksydacyjne, które są istotne dla zapobiegania rozwojowi zaćmy.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »