Kawa rozjaśnia umysł

O tym, że kawa rozjaśnia umysł nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak nie o takim rozjaśnianiu chcieliśmy naszych czytelników poinformować. Na łamach czasopisma „Journal of Agricultural and Food Chemistry” ukazał się artykuł, w którym poinformowano, że włoscy uczeni z uniwersytetu w Veronie odkryli, iż ekstrakt z nasion kawy zapobiega tworzeniu się splotów neurofibrylarnych, które są charakterystyczne dla choroby Alzheimera. Co ciekawe odkryli oni, iż działanie ekstraktu z kawy było silniejsze, gdy ten ekstrakt był bardziej stężony, co oznacza, że najlepiej działa espresso. Okazało się, że najlepiej na profilaktykę chorób neurodegeneracyjnych działają nie poszczególne składniki zawarte w nasionach kawy, ale cały pełny ekstrakt. Nas jako znawców ziół to akurat nie dziwi, bo wiemy, że w przypadku substancji naturalnych dochodzi do różnych, najczęściej nieznanych współdziałań poszczególnych składników roślinnych w preparacie.

Jest to kolejny dowód na to, że naturalne produkty mają wpływ na choroby neurodegeneracyjne.

W naszym Centrum stosujemy w przypadku takich schorzeń kilka naturalnych preparatów, m.in. DS complex, Memobon, Resveratrol – esencja wina w kroplach oraz Bonineural.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »