Okres pandemii sprawił, że osoby starsze rzadziej wychodzą z domu. Ten brak aktywności ma swoje konsekwencje zdrowotne. Jedną z nich jest zwiększone prawdopodobieństwo udaru niedokrwiennego mózgu. Dlatego też warto zadbać o to, aby usprawnić krążenie mózgowe używając naturalnych metod.
Osoby, u których doszło do udaru niedokrwiennego lub są nim zagrożone powinny zadbać o właściwą dietę polegającą na częstym spożywaniu warzyw i owoców – najlepiej 5 x dziennie. Dowiedziono, że spożywanie takich warzyw jak: seler, kapusta, szpinak, sałata, buraki ćwikłowe stymuluje wytwarzanie w organizmie tlenku azotu, który rozszerza naczynia krwionośne.
Podobnie prozdrowotnie działa również wino – zwłaszcza czerwone (1–2 lampki dziennie). Zamiast niego można stosować Resveratrol – esencję wina w kroplach (2 x dziennie 10 kropli).
Za czynnik ryzyka nawrotów udaru uznaje się również otyłość. Dlatego też za celowe uważa się przywrócenie właściwej masy ciała u osób po udarze. Niezwykle ważna jest aktywność fizyczna i rehabilitacja.
Poza rehabilitacją, można stosować zioła. Zaleca się wtedy preparaty poprawiające ukrwienie mózgu i wzmacniające ogólną kondycję pacjenta. Takim preparatem jest np. Memobon (1 x dziennie 1 kapsułka), zawierający ekstrakty z liścia miłorzębu i korzenia żeń-szenia. Przeciwdziała on zakrzepom naczyniowym, co ma duże znaczenie w zapobieganiu udarom niedokrwiennym mózgu.
Ponadto poprawia pamięć, koncentrację oraz łagodzi zawroty głowy. Wzmacnia również witalność i reguluje poziom cukru. Z ziół stosowanych w stanach poudarowych polecamy także krople Cardiobonisol, które stymulują pracę serca i zwiększają ukrwienie mózgu.