Witamina D chroni przed demencją

Prozdrowotne działanie witaminy D przejawia się w różnych aspektach naszego życia. Naukowcy z University of Massachusetts dowiedli, iż osoby, które suplementowały nią dietę rzadziej zapadały na demencję i otępienie. Dowiedli tego w sposób bardzo przekonywujący. Badali oni próbki tkanki mózgowej u osób zmarłych z różnym stopniem nasilenia demencji. Okazało się, że u ludzi zarówno z Chorobą Alzheimera jak i otępieniem naczyniopochodnym, nasilenie choroby było mniejsze, jeżeli poziom witaminy D3 w mózgu był większy. Już wcześniej podejrzewano, że witamina D3 ma wpływ na funkcje poznawcze u osób starszych, ale to badanie to krok milowy przynoszący widoczny dowód tego, iż tak właśnie jest. Problem jest ogólnoświatowy, gdyż szacuje się, że na otępienia różnego pochodzenia cierpi na świecie 55 mln osób. A zważywszy na to, że społeczeństwo się starzeje liczba ta będzie rosła. W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki zalecamy stosowanie Witaminy D3 + K2 (MK7) Ojca Grzegorza. Takie połączenie ma wpływ na pracę centralnego układu nerwowego, ale także na hamowanie postępu osteoporozy i poprawę odporności organizmu. Nasi pacjenci otrzymują również preparaty ziołowe, które poprawiają metabolizm tkanki mózgowej DS Complex, a także ukrwienie mózgu Memobon i Resveratrol w kroplach podjęzykowych.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »