Za brak potomstwa coraz częściej odpowiedzialni są mężczyźni

Badania prowadzone w 53 krajach wszystkich kontynentów dowiodły, że w całej ludzkiej populacji obserwujemy pogorszenie się jakości nasienia męskiego. Według naukowców z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie w ciągu ostatnich 40 lat zaobserwowano spadek liczby plemników w nasieniu o ponad 50%. Ma to istotny wpływ na odtwarzanie się populacji ludzkiej. Nie jest do końca pewne, dlaczego tak się dzieje, ale najwięcej danych przemawia za tym, iż odpowiada za to chemizacja życia. Należy pamiętać, że z wodą wypijamy cząsteczki mikroplastiku, które często zbudowane są z Bisfenolu A, substancji która ma działanie estrogenopodobne (działa jak żeńskie hormony płciowe). Nie jest to jedyne źródło substancji o działaniu estrogenopodobnym w środowisku. Pogorszenie się płodności mężczyzn to także skrócenie długości życia, jak również większa skłonność do raka jądra. Należy również pamiętać, że za dobrą jakość nasienia odpowiadają selen i cynk.

Są też substancje naturalne, które wpływają na poprawę jakości nasienia oraz potencję mężczyzn. Należą do nich owoce buzdyganka naziemnego oraz korzeń żeń-szenia i tarczycy bajkalskiej. Duże znaczenie ma także mumio, które jak wynika z badań indyjskich naukowców, spowodowało u mężczyzn, którzy je przyjmowali zwiększenie ilości testosteronu i jakości nasienia. Wszystkie te wymienione substancje, wchodzą w skład preparatu Vitalbon men, który zalecany jest w zaburzeniach witalności, jak i w poprawie jakości nasienia.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »