Bezsenność ma wiele przyczyn. Jedną z nich jest przerost gruczołu krokowego, który wiąże się z koniecznością częstego wstawania w nocy. Wiedzą o tym Panowie, zwłaszcza w starszym wieku. Preparaty naturalne dobrze sprawdzają się w łagodzeniu objawów powiększonej prostaty. Najlepiej udokumentowane jest połączenie ekstraktów z owoców palmy sabal oraz z korzenia pokrzywy. Stosujemy je standardowo w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza zalecając suplementację diety preparatem Prostatobon. Na początku terapii warto dietę uzupełnić również w pyłek pszczeli i propolis, sugerujemy zatem suplement diety Apibon. Po zaobserwowaniu wyraźnej poprawy wystarcza stosowanie już tylko samego Prostatobonu.
Co roku w lutym pojawia się u mnie katar, w dodatku pieką mnie oczy. Czy to może być katar sienny?
Katar sienny nie, ale alergiczny tak. Proszę pamiętać, że już końcem stycznia zaczyna pylić leszczyna, następnie brzoza. W Centrum Ziołolecznictwa znakomite efekty obserwujemy po suplementacji Alerbonem w takich przypadkach (początkowo 2 kapsułki 3 x dziennie, po uzyskaniu poprawy 1 kapsułka 2 x dziennie).
Często czuję ucisk po niektórych, zwłaszcza ciężkostrawnych pokarmach. Mam też podwyższony cholesterol. Co może mi pomóc? Proszę suplementować dietę Hepatobonem (1 kapsułka 2–3 razy dziennie przed jedzeniem). Karczoch poprawi trawienie i wspomoże utrzymanie cholesterolu w normie, a zawarta w nim sylimaryna wspomoże prawidłową pracę wątroby. Można także zamiennie stosować Gastrobon (1 kapsułka 2–3 razy dziennie przed jedzeniem). Jeżeli dolegliwości ustąpią, można przewlekle stosować Lipobon, który przyczyni się do utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu (1 kapsułka 2–3 razy dziennie).
Jestem nauczycielką. Często mam problemy z zapaleniem gardła. Co stosować profilaktycznie w takich sytuacjach? Sugerujemy używanie aerozolu Anginbon 1–2 razy dziennie, zwłaszcza w okresie zwiększonej zapadalności na przeziębienia. W przypadku, gdy dojdzie do rozwoju infekcji należy zwiększyć częstotliwość stosowania Anginbonu do 6–7 razy w ciągu dnia i dołączyć krople Pectobonisol
(2 łyżeczki 3–4 razy dziennie). Można też pić napar z mieszanki ziołowej Pulmobonisan.
Od lat borykam się z zaparciami, którym towarzyszą wzdęcia. Co ciekawe, gdy dolegliwości są nasilone, mam dodatkowo bóle głowy. Które zioła mogą mi pomóc?
Leczenie zaparć polega na regulacji pracy przewodu pokarmowego. Proces taki trwa 4–6 tygodni i wymaga połączenia ziół o działaniu poprawiającym trawienie oraz preparatów zawierających błonnik i bakterie probiotyczne. Proszę stosować Gastrobonisol (2 łyżeczki 2 razy dziennie) oraz Regulobon (2–4 łyżeczki na 1–2 szklanki wody codziennie, pić tuż po zamieszaniu). Takie postępowanie powinno zlikwidować zaparcia, a w perspektywie dwóch miesięcy zmniejszyć natężenie bólów głowy.
Od pewnego czasu zauważyłam, że nadmiernie wypadają mi włosy. Mam też wzdęcia i biegunki? Czy to może mieć związek ze sobą? Jak najbardziej, przewlekłe biegunki mogą spowodować, że gorzej przyswaja Pani witaminy i minerały ze spożywanych pokarmów, co ma negatywny wpływ na kondycję włosów i skóry. Dlatego logiczne jest dostarczanie do organizmu dodatkowej porcji tych substancji, np. poprzez stosowanie suplementów diety. Polecamy w tym przypadku Dermobon. Proszę pić także herbatkę Bobonisan. Jej stosowanie, mniej więcej po miesiącu, powinno usprawnić pracę jelit.
Jestem farmaceutką. Czasami do apteki przychodzą pacjenci i pytają, jak można przyśpieszyć zrost kostny po złamaniach. Co im polecić? Dobrą propozycją jest stosowanie Mumio-Bonu (1 kapsułka 2 x dziennie). Wiodącą substancją, która wchodzi w jego skład, jest mumio. W badaniach naukowych na 2000 pacjentów wykazano, że przyśpiesza zrost kostny o ok. 2 tygodnie. Pamiętać należy również o tym, że krzem wspomaga tworzenie się włókien kolagenowych, które stanowią niejako „rusztowanie” kości. W związku z tym polecamy również OrganicKrzem.
Mam podwyższony poziom kwasu moczowego. Jakie zioła stosować? Najczęściej zalecamy Nefrobonisol, który ze względu na zawartość liścia brzozy zmniejsza poziom kwasu moczowego we krwi. Ma też inne składniki działające odtruwająco. Ponadto zalecamy Witaminę C Ojca Grzegorza. W jednym z badań klinicznych stwierdzono, że jej zażywanie zmniejsza prawdopodobieństwo ataku dny o 40 %.
Mąż zażywa metforminę na cukrzycę i podobno dlatego ma podwyższony poziom homocysteiny.
Co stosować?
Poziom homocysteiny jest obniżany przez witaminy z grupy B, szczególnie przez B1, B2 i B12 oraz kwas foliowy. Zalecamy suplementację diety preparatem Neurobon complex, w skład którego wchodzą te witaminy.
Czy czystek jest pomocny w leczeniu boreliozy? Ziele czystka wykazuje działanie przeciwwirusowe i antyoksydacyjne. Dlatego bywa on wykorzystywany do leczenia infekcji wirusowych. Istnieją doniesienia, że może być skuteczny w leczeniu boreliozy. Można pić herbatkę z ziela czystka, jednak najlepszym rozwiązaniem jest używanie go pod postacią alkoholowego ekstraktu, który zawiera większą ilość najważniejszego składnika czystka – olejku eterycznego. W naszym Centrum Ziołolecznictwa stosujemy Czystek w kroplach.