Dzieci po wakacjach wróciły do przedszkoli, a wraz z nimi wróciły do przedszkoli nieproszeni goście, którymi bez wątpienia są owsiki. Szacuje się, że w co czwartej piaskownicy w Polsce znaleźć można jaja owsików. Pasożytami tymi zarażona jest ok. 1/3 dzieci w wieku przedszkolnym. Jaja pasożytów przenoszą się bardzo łatwo nie tylko poprzez używane wspólnie ręczniki i zabawki, ale także ze skażonym pożywieniem, a nawet kurzem. W jakich sytuacjach możemy podejrzewać, że jesteśmy zarażeni owsicą?
Choroba ta objawia się swędzeniem okolic odbytu (zwłaszcza w godzinach nocnych), czasami również nerwowością, brakiem apetytu, bólami brzucha. Dzieci często zgrzytają w nocy zębami i mają podkrążone oczy, mogą też obgryzać paznokcie. Kontakt z dzieckiem w wieku przedszkolnym wiąże się z dużym prawdopodobieństwem zarażenia owsicą przez osobę dorosłą. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być stosowanie profilaktyczne ziołowych produktów, które chronią przed pasożytami jelitowymi oraz sprzyjają ich usunięciu z organizmu. Rekomendujemy wówczas spożywanie produktu Vernikabon.
Dzieci przyjmują go w ilości 2 razy dziennie po 1 łyżeczce, a dorośli 2 razy dziennie po 2 łyżeczki. Taką kurację można powtarzać kilka razy w ciągu roku. Vernikabon zabezpiecza organizm nie tylko przed owsikami i innymi robakami jelitowymi, ale i przed pierwotniakami, takimi jak lamblia jelitowa. Jego składniki wykazują również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.
Warto również pamiętać o drugim produkcie, który polecamy w przypadku pasożytów jelitowych. To Alerbon, który zawiera standaryzowany na zawartość olejków eterycznych olej z nasion czarnuszki siewnej. Surowiec ten również wykazuje właściwości przeciwrobacze.