Otyłość a kryzys płodności

Jak powszechnie wiadomo otyłość jest przyczyną różnych schorzeń. Każdy wie o tym, że wpływa negatywnie na układ krążenia, przyspiesza powstanie cukrzycy oraz zwyrodnienie stawów. Mniej nagłaśniany jest problem dotyczący tego, że otyłość może być przyczyną bezpłodności. Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze przebadali 56 otyłych mężczyzn, którzy poddali się terapii odchudzającej. W badaniu dowiedziono, że mężczyźni którzy stracili na wadze średnio 16,5 kg, po upływie 8 tygodni od schudnięcia mieli o 40% więcej plemników niż przed kuracją odchudzającą. Grupa badawcza była obserwowana w dłuższej perspektywie. Badani, którzy utrzymali redukcję masy ciała nadal mieli wysoką zawartość plemników. Mężczyźni, którzy przytyli do początkowej masy ciała, stracili poprawę jakości nasienia.

Nadmienić należy, iż na świecie panuje obecnie coś co nazywa się kryzysem płodności. Jedną z przyczyn może być powszechna otyłość. W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza w celu poprawy sprawności seksualnej i jakości nasienia polecamy pacjentom Vitalbon MEN zawierający min.:

• ekstrakty z owoców buzdyganka naziemnego oraz korzenia żeń-szenia – zwiększają libido oraz sprawność seksualną,

• ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej – wspomaga witalność oraz wspiera organizm przy aktywności fizycznej,

• cynk – pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu testosteronu we krwi, wspomaga funkcje rozrodcze i płodność,

• selen – przyczynia się do prawidłowego wytwarzania plemników,

• miedź, którą należy suplementować przy długim zażywaniu cynku.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »