Smog zabija!
Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.
Jaskra to choroba, w której dochodzi do zwiększenia się ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Natomiast incydenty zwiększonego ciśnienia powodują uszkodzenie komórek zwojowych siatkówki, przyspieszenie jej starzenia i pogorszenie widzenia. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego odkryli, że w siatkówce pod wpływem ciśnienia zachodzą zmiany epigenetyczne oraz zmiany w metylacji DNA, które charakteryzują przyspieszony proces starzenia. Te doniesienia są szczególnie niepokojące dlatego, że osoby chorujące na jaskrę, bądź tylko te, które mają ciśnienie wewnątrzgałkowe na górnej granicy normy mogą mieć incydenty zwiększonego ciśnienia płynu wewnątrzgałkowego w nocy, nie zdając sobie sprawy z tego, iż one się wydarzyły. W CZOG w koncepcji terapeutycznej stosujemy w przypadku jaskry lub innych chorób, które mogą uszkodzić siatkówkę oka używamy Venobonu, w skład którego wchodzi miłorząb japoński poprawiający ukrwienie tkanek między innymi w naczyniach włosowatych siatkówki oka oraz ekstrakt w owoców kasztanowca, który zmniejsza skutki urazów (jakim bez wątpienia jest wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego).
Zarówno w przypadku jaskry, jak i w przypadku uszkodzenia siatkówki związanej z wiekiem, nadciśnieniem a szczególnie cukrzycą, zalecamy także podawanie preparatu Oculobon, w skład którego wchodzi ekstrakt z borówki czarnej oraz ekstrakt z aksamitki bogaty w luteinę i zeaksantynę. Substancje te, a zwłaszcza te zawarte w aksamitce, znakomicie nadają się także do profilaktyki i wspomagania leczenia zwyrodnienia plamki żółtej związanej z wiekiem (AMD).
Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.
Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.
Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź