Jak w okresie grillowania uniknąć bólów brzucha i wzdęć?

Jest to trudne zadanie, gdyż w czasie letnim spożywamy bardzo różne produkty spożywcze, a co za tym idzie, mogą one wywołać różnego rodzaju dolegliwości. 

Jednakże preparaty ziołowe mogą być przydatne w tym problemie. Najlepiej nadają się do tego takie, które zawierają w swoim składzie zioła gorzkie. Spowodowane jest to tym, że gorycze zwiększają wydzielanie soków trawiennych i sprawiają, że nasz żołądek i jelita działają na wyższych obrotach. Do poprawy trawienia najlepiej nadają się preparaty ziołowe na bazie alkoholu, np. Gastrobonisol. Jeżeli ktoś nie toleruje preparatów na bazie alkoholu to polecamy napary ziołowe z mieszanki Hepatobonisan.

Stosując preparaty ziołowe należy również pamiętać o naszych dzieciach, gdyż te niekoniecznie zaakceptują gorzkie napary i dla nich, ale nie tylko, korzystnym będzie używanie preparatu Bobonisan. 

Biesiadując przy grillu możemy doświadczyć również zgagi. Jeżeli jest to zgaga incydentalna po spożyciu nieodpowiedniego połączenia pokarmów, wtedy Gastrobonisol lub Hetobonisan będą dobrym rozwiązaniem. Ale jeżeli ktoś choruje dłuższy czas na zgagę wywołaną refluksem żołądkowo-przełykowym wtedy powinien zacząć terapię od ziół o działaniu przeciwzapalnym, do których należą te zawarte w recepturze Gastrobonisanu.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »