Poprawa witalności ziołami – czy to działa?

Tak, to działa. W zasadzie poprawa witalności i sprawności seksualnej w sposób bezpieczny dla organizmu możliwa jest tylko poprzez zioła. Ta teza może niektórych poruszyć, ale zaraz postaram się ją udowodnić.
Najczęstszą przyczyną zmniejszonej witalności jest obniżenie się we krwi poziomu testosteronu – męskiego hormonu płciowego. Powodowane jest to czynnikiem jak najbardziej fizjologicznym tzn. starzeniem się.

W jaki sposób zioła mogą ten proces zatrzymać, a nawet odwrócić? Ziołem, które zwiększa poziom testosteronu jest owoc Palmy sabalowej, który można stosować np. poprzez zażywanie preparatu Prostatobon. Drugą przyczyną obniżonej witalności u mężczyzn jest zaburzenie ukrwienia w obrębie niektórych stref intymnych. Zaburzenie ukrwienia najczęściej spowodowane jest miażdżycą tętnic. Współczesna farmakologia radzi sobie z tym problemem stosując znaną na całym świecie “niebieską tabletkę”. Ale ta tabletka działa przez chwilę (około 2 godzin). Po 2 godzinach mężczyzna zostaje ponownie ze swoim problemem.

Jak zatem można temu zaradzić? Przede wszystkim stosując preparaty z miłorzębem japońskim, który nie powoduje tak gwałtownego napływu krwi w wiadome miejsce jak w/w tabletka, ale trwale modyfikuje ukrwienie. Dzieje się tak ponieważ ekstrakty z miłorzębu japońskiego poprawiają ukrwienie m.in. poprzez stymulację wydzielania przez śródbłonek naczyń tej samej substancji co niebieska tabletka – tlenku azotu (NO).

W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza zalecamy chorym stosowanie preparatu Memobon 2 x dziennie po 1 kaps. Zawiera on w swym składzie oprócz miłorzębu również ekstrakt z korzenia żeń-szenia, który zwiększa aktywność fizyczną i psychiczną i od kilku tysięcy lat jest stosowany w zaburzeniach witalności u mężczyzn. Najczęściej sugerujemy łączne stosowanie Memobonu i Prostatobonu, aby naturalnie odzyskać i utrzymać prawidłową sprawność w tej jakże ważnej sferze życia.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »