Owoc borówki dobry na oczy i nie tylko

To, że ekstrakt z owoców borówki działa ozdrowieńczo na oczy, jest znaną prawdą, ale z czasem nauka przyniosła nam kolejne informacje o jego prozdrowotnych własnościach. Okazało się, że borówka nadaje się znakomicie dla osób z zaburzeniami pamięci, wspomaga leczenie chorób układu krążenia, wpływa na hamowanie insulinooporności, zalecana jest w miażdżycy, cukrzycy, otyłości, spowalnia starzenia komórek organizmu.

Jednak nie zawsze mamy dostęp do owoców tej super rośliny. Dlatego czasami przy braku dostępności do świeżych owoców warto przyjmować ekstrakty z borówek i tutaj rodzi się pewien problem, gdyż ekstrakt ekstraktowi nierówny. Te wyciągi, które mają wysoką zawartość antocyjanów działają dużo skuteczniej niż spożywanie sproszkowanego owocu borówki.

W naszym Centrum Ziołolecznictwa stosujemy kilka preparatów, w których znajduje się stężony ekstrakt z owoc borówki, ale najwięcej jest go w preparacie Oculobon. Znajduje się w nim także ekstrakt z aksamitki bogaty w luteinę i zeaksantynę. Zalecany jest do suplementacji diety u osób z problemami z siatkówką oka, zwłaszcza w przebiegu cukrzycy, nadciśnienia bądź też miażdżycy. Takie połączenie tych naturalnych substancji często zalecane jest przez okulistów do suplementacji diety u osób z zwyrodnieniem siatkówki związanym z wiekiem (AMD).

W czasach covidowych, które wiążą się z pracą i nauką zdalną stosowany jest także przez osoby, które długo pracują przy komputerze. Dlatego też jeżeli nie mamy dostępu do super owocu, jakim jest bez wątpienia owoc borówki czarnej, spożywajmy wysokiej jakości ekstrakty, np. poprzez zażywanie Oculobonu.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »