Myliłby się ktoś, kto by uważał, że w lecie nie będzie go bolało gardło. Duże wahania temperatur, zimne napoje, klimatyzacja oraz podróże sprzyjają wystąpieniu infekcji. Niezbędnym elementem podróżnego kuferka powinien stać się zatem Anginbon, który zawiera w swoim składzie olejki: anyżowy, z drzewa herbacianego, eukaliptusowy, tymiankowy, szałwiowy, melisowy, goździkowy, cynamonowy; mentol, propolis, destylat oczarowy, sacharynian sodu, etanol i glicerol. Anginbon działa łagodząco na błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Pomocny jest ponadto w pielęgnacji jamy ustnej w bólach gardła, pleśniawkach i w opryszczce.
Polecamy również inne artykuły
Usunięcie migdałków zwiększa ryzyko chorób układu oddechowego
Migdałki podniebienne oraz migdałek gardłowy stanowią pierwszą linię obrony przed infekcjami wywoływanymi przez bakterie, wirusy i grzyby. Przewlekły stan zapalny migdałków czasami skłania lekarzy do ich…
Alerbon – skuteczna suplementacja w przypadku kataru siennego
Standardowym leczeniem kataru siennego jest podawanie leków przeciwhistaminowych. Jednym z nich jest ceteryzyna. Niestety stosowanie tych leków może się wiązać z działaniami niepożądanymi, np. uczuciem senności. Alternatywą…
Jak zażywać witaminę C?
Okazuje się, że zapotrzebowanie organizmu na witaminę C zmienia się w zależności od stanu zdrowia. Organizm zdrowy i zrelaksowany potrzebuje jej mniej, ale w trakcie choroby i stresu zapotrzebowanie na…
Ziołami w gorączkę
Gorączka jest niemal nieodzownym towarzyszem stanów zapalnych toczących się w organizmie, zarówno w obrębie górnych dróg oddechowych, jak i dróg moczowych. Takie stany zapalne częściej występują w okresie jesieni…