Zioła wspierają oczy!

W dzisiejszych czasach ludzie są coraz bardziej narażeni na nadmiar informacji, spędzając wiele czasu przed ekranami komputerów, telewizorów oraz czytając w niewłaściwym oświetleniu. Te czynności nie są korzystne dla zdrowia naszych oczu. W związku z tym, lekarze zalecają wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania oczu, aby mogły służyć nam przez całe życie. Już od czasów II wojny światowej wiadomo, że owocem korzystnym dla zdrowia oczu jest borówka czarna, znana także jako czarna jagoda. To właśnie brytyjscy piloci odkryli tę właściwość borówki, spożywając całe słoiki dżemu z czarnych jagód i twierdząc, że pomaga im to lepiej widzieć podczas nocnych lotów. Jednak, aby uniknąć konieczności spożywania ogromnych ilości tych owoców, można sięgnąć po ekstrakty z czarnych jagód w postaci kapsułek.

Niestety, nie wszystkie dostępne ekstrakty są równie wartościowe. Dlatego też zalecamy sprawdzenie składu preparatu, którego zamierzamy używać, upewniając się, czy zawiera on stężony ekstrakt z tych owoców, a nie tylko sproszkowany owoc borówki. Takie właśnie ekstrakty, zawierające 25% prozdrowotnych antocyjanów, znajdziemy np. w Oculobonie. Oprócz czarnej jagody, ważne dla zdrowia oczu są także luteina i zeaksantyna, które chronią siatkówkę przed szkodliwym światłem niebieskim i są w pełni naturalne. Istotna jest również odpowiednia ilość tych substancji w preparacie. Specjaliści zalecają dzienną suplementację od 6 do 10 mg luteiny oraz od 1,5 do 2 mg zeaksantyny, zachowując stosunek 5:1. Tę właśnie proporcję znajdziemy w preparacie Oculobon. W jednej dawce tego produktu zawarte są 8 mg luteiny i 1,6 mg zeaksantyny pochodzenia naturalnego.

Podsumowując, przed rozpoczęciem suplementacji diety mającej wspomóc zdrowie naszych oczu, warto upewnić się, że wybieramy produkt wysokiej jakości. Oculobon jest przykładem takiego preparatu, zawierającego nie tylko wyżej wspomniane składniki, ale także betakaroten, witaminę E oraz witaminy z grupy B. Te substancje wspomagają wzrok, szczególnie u osób pracujących w nocy, np. kierowców, oraz chronią oczy osób chorych na cukrzycę, nadciśnienie, miażdżycę oraz zwyrodnienie plamki żółtej.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »