Rzuć palenie to się opłaca

Tym krótkim artykułem chcemy wskazać konkretne korzyści z zaprzestania palenia, które pojawią się w bliższym lub w bardziej odległym czasie, oto one:

  • w ciągu 20 minut wraca do normy wartość ciśnienia tętniczego i czynność serca,
  • w ciągu 8 godzin zmniejsza się poziom tlenku węgla we krwi a podnosi poziom tlenu,
  • w ciągu 24 godzin zmniejsza się ryzyko ostrego zawału serca,
  • po 3 miesiącach poprawia się stan układu krążenia i o 30% wzrasta wydolność płuc,
  • od 1 miesiąca do 9 miesięcy poprawia się wydolność układu oddechowego, ustępują kaszel, duszności i zmęczenie,
  • po 5 latach o połowę zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka płuca, jamy ustnej, przełyku oraz krtani,
  • po 10 latach ryzyko zachorowania na raka płuca i chorobę niedokrwienną serca jest podobne jak u osoby, która nigdy nie paliła, a ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej, krtani, przełyku, pęcherza moczowego i nerek nadal się zmniejsza.

Zioła niestety nie pomagają w rzuceniu palenia, ale są w stanie odtruć nasz organizm i znakomicie nadają się do walki z toksynami, które zawiera dym tytoniowy. Kompleksowym zestawieniem odtruwających składników jest preparat Vitalbon. Oprócz toksyn pomaga on usunąć wolne rodniki z organizmu, których obecność może przyczyniać się do wystąpienia chorób nowotworowych i chorób układu krążenia. Bardzo dobre efekty stymulujące proces odtruwania wywołuje Hepatobon – wspomaga odtruwającą funkcję wątroby oraz Nefrobonisol – stymuluje odtruwającą funkcję nerek. Z metali ciężkich zawartych w tytoniu doskonale odtruwają produkty pszczele, takie jak pyłek pszczeli, propolis i miód. Składniki te znajdują się w preparacie Bonimel pyłkowo-propolisowy lub Apibon.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »