Czasy nadchodzą nowe

To tytuł piosenki Boba Dylana z lat 70-tych. Została ona odkurzona i przetłumaczona przez Filipa Łobodzińskiego i przez niego wraz z Muńkiem Staszczykiem śpiewana. Każdy z nas w mniejszym czy większym stopniu zdaje sobie sprawę, że czasy nadeszły nowe. Dla wszystkich zmiana jest bardziej lub mniej szokująca, a co za tym idzie, lepiej lub gorzej radzimy sobie psychicznie z tą sytuacją, która nas otacza.

Możemy zaobserwować, że ludzie zmieniają się pod względem psychicznym, zwłaszcza Ci bardziej wrażliwi, mniej odporni na stres. Mogą oni cierpieć na zaburzenia nastroju typu depresyjnego. Inni z nas będą odczuwać lęki różnego rodzaju o siebie i najbliższych, jak również o swoją pracę. To wszystko sprawia, że można w takich przypadkach wspomóc się preparatami ziołowymi, które złagodzą skutki tych nowych czasów. Co możemy zaproponować osobom z pogorszeniem nastroju? Przede wszystkim dwa surowce zielarskie.

Pierwszy z nich to ziele dziurawca, które poprawia nastrój zwłaszcza w okresie od jesieni do wczesnej wiosny. Drugi surowiec to korzeń żeń-szenia, jeden z silniejszych adaptogenów. Ekstrakty z oby tych surowców zielarskich znajdziemy w preparacie Depribon.

Jeżeli problem jaki u nas dominuje to niepokój, bezsenność to pomocne będą preparaty ziołowe, zwłaszcza te w których występuje połączenie korzenia kozłka i szyszek chmielu.

W Centrum Ziołolecznictwa mamy do wyboru kilka preparatów ziołowych: Nerwobon w kapsułkach, Nerwobonisan w postaci mieszanki ziołowej, Sedabon w postaci syropu i Nerwobonisol w postaci płynu na bazie alkoholu.

Osoby, które obserwują u siebie spadek energii życiowej i osłabienie mogą skorzystać z Vitalbonu i Koenzymu Q10 Ojca Grzegorza.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »