Poziom koenzymu Q10 zmniejsza się z wiekiem

Koenzym Q10 (Co Q10) jest substancją naturalną wytwarzaną przez nasz organizm, pełni rolę witaminy ale nie jest nią sensu stricte. Z wiekiem jego ilość w organizmie spada. Dzieje się już tak po 30 roku życia, dlatego aby zachować zdrowie wskazane jest suplementowanie się tą substancją. Zwłaszcza przez osoby, które skarżą się na uczucie zmęczenia i znużenia. Q10 bierze udział w przemianach energetycznych i jego brak jest jedną z przyczyn zespołu przewlekłego zmęczenia. Ponadto substancja ta jest silnym antyoksydantem, który bezpośrednio eliminuje wolne rodniki z naszego organizmu, a także wpływa na większą aktywność witaminy E.

Substancja ta szczególnie jest polecana osobom chorym na serce. Z badań naukowych wynika, że koenzym Q10 może obniżyć stopień zaawansowania niewydolności serca, a nawet zmniejszyć zapotrzebowanie na leki nasercowe. Suplementacja Co Q10 polecana jest także osobom zmuszonym do stosowania statyn, które obniżają poziom cholesterolu. Dochodzi do paradoksalnej sytuacji, że leczymy chorego na osłabienie funkcji mięśnia sercowego, a jednocześnie osłabiamy je zmniejszając poziom koenzymu Q10 w organizmie. Dlatego też dostarczenie Co Q10 wydaje się być niezbędne dla osób leczonych statynami. Zgodnie z rekomendacjami wybitnego specjalisty, który zajmuje się Koenzymem Q10, w naszym Centrum Ziołolecznictwa zalecamy suplementację diety Koenzymem Q10 O. Grzegorza w chorobach serca, w cukrzycy, w zespole przewlekłego zmęczenia oraz u osób uprawiających intensywnie sport.

Smog zabija!

Smog jest to zanieczyszczenie powietrza drobinami o średnicy nie większej niż 2,5 micrometra, które uszkadzają nasz układ oddechowy, ale także układ krążenia. W Polsce narażenie na kontakt ze smogiem jest bardzo duże.

Czytaj wiecej »

Styl życia, a napięcie przedmiesiączkowe (PMS)

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dotyka w mniejszym lub większym stopniu wiele kobiet. Nie jest to choroba, zatem stosowanie leków w jej przypadku budzi kontrowersje. Okazuje się, że działania niefarmakologiczne mogą również spowodować

Czytaj wiecej »

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest to przewlekła, zapalna choroba układowa. Początkowo występuje jako stan zapalny błony maziowej stawów, potem zapalenie przenosi się na inne struktury stawowe, kaletki maziowe i pochewki ścięgniste.

Czytaj wiecej »

Zioła na prostatę

Przerost prostaty, jak mówią statystyki medyczne, czeka prawie każdego mężczyznę. U jednego dojdzie do tego wcześniej a u drugiego później. Zioła mogą znakomicie poradzić sobie z opóźnieniem tego procesu, bądź

Czytaj wiecej »