Oculobon – nowa, lepsza receptura

Dla stałych czytelników Ziół dla Zdrowia nie jest rzeczą nową, że Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza stara się nadążyć za dynamicznym rozwojem medycyny. 

Dla stałych czytelników Ziół dla Zdrowia nie jest rzeczą nową, że Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza stara się nadążyć za dynamicznym rozwojem medycyny. To dążenie do ciągłego rozwoju zaowocowało pewnymi poprawkami w składzie Oculobonu – naszego sztandarowego preparatu stosowanego w chorobach oczu. Zmiany te polegają na zwiększeniu w Oculobonie dawki luteiny i zeaksantyny. Są to naturalne związki z grupy karotenoidów, które odgrywają kluczową rolę w leczeniu i profilaktyce degeneracji plamki żółtej (AMD).
Luteina i jej izomer zeaksantyna są substancjami, które nie są syntetyzowane przez organizm i muszą mu być dostarczane z zewnątrz w postaci prawidłowej diety lub preparatów ziołowych zawierających ten związek. Z pokarmów najlepszym źródłem luteiny jest szpinak – w 100g tego warzywa jest aż 9,5mg luteiny. Natomiast najlepszym źródłem zeaksantyny jest czerwona papryka. W 100g tego warzywa jest 2,2mg tego karotenoidu.
Luteina i zeaksantyna odkładają się w plamce żółtej siatkówki oka i stanowią dla niej rodzaj filtra przed uszkadzającym tę plamkę promieniowaniem ultrafioletowym. Czyli są jakby okularami słonecznymi umieszczonymi wewnątrz oka. Pozytywny wpływ wspomnianych naturalnych substancji dowiedziono w obserwacji prowadzonej przez 6 lat na dwóch grupach badawczych. Jedna z grup zjadała 2-4x w tygodniu ok. 75g szpinaku (było to 7,2 mg luteiny i ok. 0,3 mg zeaksantyny). Druga grupa nie spożywała szpinaku. Po 6 latach okazało się, że osoby z grupy 1 miały o 45% mniejsze ryzyko zachorowania na AMD w porównaniu do grupy 2. Wzbogacenie Oculobonu o większą dawkę luteiny i zeaksantyny przyczynia się do poprawy i tak dobrych parametrów tego preparatu.

Mięśniaki macicy

Mięśniaki macicy to łagodne zmiany guzowate zlokalizowane w obrębie jamy macicy, bądź w jej ścianie. Doświadczają ich panie w różnym wieku, ale najczęściej występują w okresie okołoklimakteryjnym. Gdy w badaniu ginekologicznym lub w badaniu USG pojawi

Czytaj wiecej »

Naturalne syropy Ojca Grzegorza nie tylko dla dzieci

Jak powszechnie wiadomo, dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość, która często połączona jest z dużą aktywnością. Wystarczy spuścić malucha z oczu na przysłowiową chwilę, a efekty mogą być przerażające: pomalowane ściany, podłoga w okruchach, potargane dokumenty

Czytaj wiecej »

Kiedy nasza odporność szwankuje

Do 10 objawów ostrzegawczych pierwotnych niedoborów odporności należą: 1. co najmniej 4 nowe infekcje ucha w ciągu roku, 2. co najmniej 2 ciężkie zapalenia zatok w ciągu roku, 3. o najmniej 2-miesięczna

Czytaj wiecej »